Podaj Dalej Podaj Dalej 1 % podatku!
pl en de fr ru es
iWebReader

warsztaty dla dorosłych osób niepełnosprawnych 


Tuż przed Świętami Bożonarodzeniowymi (12-14 grudnia 2008) w Ośrodku GWAREK koło Ślesina odbyły się warsztaty dla dorosłych podopiecznych i wolontariuszy biorących udział w projekcie MOBILNY WOLONTARIAT SZANSĄ NA INTEGRACJĘ i AKTYWIZACJĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

W trakcie trzech dni warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się z technikami komunikacji interpersonalnej – zajęcia poprowadził Piotr Jucyk, uczestniczyli w wykładzie na temat profilaktyki odleżynowej – poprowadziła Ilona Michalak, a także brali czynny udział w ćwiczeniach z autoprezentacji przygotowanych przez Roberta Kondasa. Zajęcia oraz wybór ich tematyki zostały w całości przygotowane przez zespół wolontariuszy na podstawie rozmów i potrzeb podopiecznych. Oprócz zajęć teoretycznych był też czas na relaks.

Odbyły się zawody przypominające telewizyjny taniec z gwiazdami i zabawy integracyjne. W sobotę ukoronowaniem dnia ciężkiej pracy była kolacja w chacie grillowej i gra w boccia – polegająca na zespołowym wybijaniu z pola kolorowych skórzanych piłek drużyny przeciwnika.

Jak zwykle uczestników zajęć odwiedzili pracownicy konińskiej telewizji, trwają bowiem prace nad realizacją materiału filmowego z realizacji projektu.

Kierownik projektu Bartosz Jędrzejczak

Projekt MOBILNY WOLONTARIAT SZANSĄ NA INTEGRACJĘ i AKTYWIZACJĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz z budżetu Wojewody Wielkopolskiego.


Galeria